המשימה של הנמל 5 היא להיות מקום של א.נשים ומפגשים.
בית ליוצרים ואמנים חיפאים.
אנו מציעים מקום מעורר השראה ומזמינים אתכם לעצור משטף היומיום ולקבל הזדמנות לפגוש זה את זו ובעיקר את עצמכם. רגע של יציאה מהשגרה. אפשרות לקבל השראה ליצירה כחלק מאורח החיים שלנו.


המטרה העיקרית היא להנגיש תרבות ויצירה חיפאית ליום יום.
הרצאות. סדנאות. אירועים. תערוכות. חללי עבודה משותפים.שיח קהילה.
כחלק מהחזון שלנו, ובהיותנו חלק מעיר שמהווה סמל לתרבות ודו קיום יהודי-ערבי, נפעל בכל הכוח כדי לייצר אירועים משולבים. ניתן במה וניצוק תוכן שמשלב בתוכו את התרבות והאמנות המתפתחת בעיר על כלל קהילותיה.


אנו מאמינים שחיים משותפים והרמוניים מושתתים על יצירת דינמיקה חברתית ותרבות בילוי משותפת, דבר שהוא נכון והכרחי בכל מקום, ובטח בחיפה ובעיר התחתית.


*ניתן להזמין את המרחבים השונים להשכרה על בסיס שעתי או יומי לאירועי תרבות, תערוכות, ימי עיון, השקות, הרצאות, סדנאות, מפגשי סלון ועוד.

הגלריה

גלריית פופ אפ ארט מסחרית

הסטודיו

מרחב להרצאות וסדנאות

הסלון

חלל עבודה מלא השראה

הסדנא

בית-מלאכה ליצירה

הגלריה ||

גלריה מסחרית לאמנות עכשווית ולקידום אמנים.

במהלך השנה תוצגנה 5 תערוכות בנושאים שונים בגלריה בקונספט ‘פופ-אפ ארט’ – הרעיון מאחוריהקונספט הוא היכולת לחשוף אמנים חדשים, לקדם ולהנגיש אמנות לקהל הרחב. התערוכות והאמנים יבחרו על ידי אוצרת צעירה ומרעננת שהצטרפה לצוות שלנו בפן המקצועי.נארח בגלריה בעיקר אמנים חיפאים פורצים ועכשווים, שיקבלו במשך חודשיים במה ראויה להציג את האמנות שלהם, להחשף בפני קהל הטרוגני וכמובן להתפרנס מהאמנות שלהם. המטרה המרכזית היא שלאנשים תהיה נגישות לאומנות אחרי כוס קפה או באמצע יום עבודה ושיוצרים ידעו שיש להם מקום להציג את האומנות שלהם, מקום שיודע לתמוך באמנות ואוהב אותה. ההשתתפות בתערוכה ללא תשלום. רווחיי המכירה יחולקו בין הגלריה לאמן ) 70% לאמן, 30% לגלריה(.

הסטודיו ||

מרחב להרצאות וסדנאות

אנחנו מאמינים באנשים וביכולות הייחודיות שלהם ומזמינים אותם ליצור, להתנסות, לחקור ולבנות תרבות ביחד איתנו. חלל הסטודיו יהיה מקום שבו גם אנחנו , כנמל 5 , נציע סדנאות והרצאות שנאסוף ,ויהיו חלק ממי שאנחנו. וגם חלל שבו אנשים יוכלו להגיע ליזום, ליצור ולהגשים רעיונות ביחד איתנו . בנמל 5 ניתן להשכיר חללים להעביר תכנים ליצור יחד איתנו חוויות שמדוייקות לכם ושמטרתן לעורר השראה ליצירה ולתת מקום להתפתחות . כאן בדיוק נכנס המקום של עולם ההפקה . יש לנו את היכולת כחלל תרבות, לעזור ליזמים, ויוצרים להוציא אל הפועל את הרעיון או החלום שלהם. הסטודיו מאובזר בריהוט וציוד שיתאים להרצאות , סדנאות והעברת תוכן מגוון. התכנים יהיו מעולמות שונים מרחיבי דעת ותודעה, בניהם: אמנות, ספרות, קולנוע, אדריכלות ושימור, העצמה אישית, הורות, גוף ונפש, אוכל ועוד.

הסלון ||

חלל עבודה מלא השראה

חשבנו הרבה על איך אפשר לתת לגלריה עוד מימד שיכניס את האמנות להיות חלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו. ואז עלה הרעיון על ״הסלון״ – חלל עבודה מלא השראה. חללי עבודה משרדיים, שקטים ומרגיעים, מוקפים באמנות ויצירה מעוררת השראה. בשעות היום הגלריה תשמש גם כחלל עבודה . חלמנו על מקום ליזמים ויוצרים , אנשי עסקים, מעצבים, שיגיעו לעבוד, לפגישות עבודה , מקום ליצירה, מקום למחשבה. אנחנו מאמינים שאנשים שטוב להם יוצרים עולם טוב יותר. ואנחנו כאן כדי לתת את המקום. את כל השאר יעשו העסקים מסביב (החלל יציע פינות נוחות ושימושיות לעבודה מסוגים שונים : פינות ישיבה סלוניות , שולחנות עבודה, מאובזרים, ישיבה נמוכה ותלויה ועוד.) והכול בלב גלריה לאומנות . *ההשכרה במהלך היום והעלות לפי שעה. הכל לפי הצורך, בגמישות והבנה בצרכים ובמגבלות של אומניםיוצרים צעירים בתחילת דרכם.

הסדנא ||

בית-מלאכה ליצירה

בכל אחד ואחת מאיתנו טמונה היכולת ליצור. הסדנא היא בית מלאכה ויצירה, מאובזרת היטב ומאפשרת התנסות, חקירה, יצירה וייצור אמנות. מדובר במרחב עבודה פתוח בליווי אנשי מקצוע. המטרה של הסדנא היא לאפשר ליוצרים ואמנים את הנגישות לציוד וחומר שלא תמיד נמצא בהישג יד, כדי שיוכלו להגיע ולעבוד בבית מלאכה בהרגשה ביתית , הליווי מקצועי – והכי חשוב לייצר את הרעיונות שלהם בעלויות נעימות ושוות לכל נפש . במהלך החודש יתארחו אמנים שיעבירו סדנאות בתחומים שונים. *ניתן לעבוד באופן פרטי במקום בעלות לפי שעה.

מי עומד מאחוריי הנמל 5 ?

אייל שבבו ||

יזם ואיש עסקים, יליד חיפה ובעל שלושה עסקים פעילים בתחום יבוא ומכירת שוקולד, גלריה לעיצוב הבית, חנות אונליין.
אייל מביא למקום ידע עצום בהקמת מיזמים, ניהול עסקי, וחיבור מיוחד לאנשים. הגלריה לעיצוב הבית שהקים לפני 3 שנים ממוקמת בקומה התחתונה של הנמל 5.
אייל מיד ראה את הפוטנציאל של הקומה העליונה ומיד תמך ברעיון של חלל תרבות :
“כמי שעובד בעיר התחתית כבר שנים, אני ממש חווה את הכמיהה והצמא לתרבות ואומנות שמתפתחת בעיר, ומנגד רואה את הסטודנטים והיוצרים , שהם באמת אנשים מוכשרים ורב גוניים, נתקעים בשלב המימוש וההגשמה. חיפאים ומבקרים רבים שמגיעים לעיר מחפשים את הערך המוסף של האזור, תוכן תרבותי, משהו לנשמה שיעשה את החוויה לשלמה. וזה בדיוק הרעיון שעומד מאחוריי הנמל”

סיון מרסינו הובר ||

חיפאית. מפיקת אירועים עם ניסיון עשיר בבניית תוכן, ניהול תיקי לקוחות ושימורם, גיוס חסויות ובניית שיתופי פעולה. בנוסף, עוסקת בין היתר באומנות. דפוס ידני, דפוס לינו, דפוס רשת, עיצוב תפאורות, מקעקעת ועוד. מביאה למקום את ניסיונה העשיר והיכולת לחבר בין א.נשים, ליצור, להביא תרבות ואמנות צעירה ופורצת והכי חשוב, את האומץ לחלום והיכולת להגשים חלומות.
” אני מאמינה שזה בדיוק הזמן הנכון להרים בעיר מקום כזה . חלל שיציע סדנאות והרצאות מלאות תוכן, חלל שיביא את התרבות והאומנות החיפאית הסוערת למרכז העניינים . מקום שיהיה חלון ראווה ולאומנים ויוצרים חיפאים. בית.”